آژانس مسافرتی رستاک تراولآژانس مسافرتی رستاک تراول
فراموشی رمز عبور ؟

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

هر آنچه که باید درباره شرایط ویزای کار کانادا ۲۰۲۰ بدانید

افراد زیادی در تمام نقاط دنیا هستند که به روش های مختلفی قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند تا در شرایط و موقعیتی که دلشان می خواهند زندگی خوب و آرامی را سپری کنند. در این میان مهاجرت کاری به کانادا از جمله روش های متنوعی است که ایرانیان به منظور کار در این کشور بر اساس تخصص و مهارت خود انتخاب می کنند. معمولاً گرفتن این نوع ویزا همانند اخذ سایر ویزاها نیازمند عبور از چند مرحله خاص است. مطالعه این مطلب می تواند شما را در آشنایی بیشتر با چگونگی اخذ ویزای کار کانادا و همچنین یافتن مشاغل تخصصی و غیرتخصصی در این کشور یاری نماید. با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

این روزها یکی از راه های برتر مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کار است. از آنجایی که این کشور یکی از مرفه ترین کشورهای جهان است که شرایط کاری ایده آلی را برای شهروندان خود فراهم می آورد و از سوی دیگر از جمعیت نسبتاً کمی نیز برخوردار است. از همین رو هر ساله میزبان بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار متخصص می باشد که با داشتن ویزای کار در کانادا در یکی از استان های این کشور حضور پیدا می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار معمولاً اقامت کارآفرینان و افرادی را که دارای مهارت و تخصص بالقوه و بالفعل هستند را مورد هدف خود قرار می دهد و باعث می شود تا اداره مهاجرتی کانادا و دولت این کشور کسب و کار جدید را برای آنان فراهم آورد و با ایجاد شغل های خاص یک رقابت را در مقیاس جهانی فراهم آورد.

 1. اقتصاد غنی و منحصر به فرد کانادا و سطح رفاه اجتماعی عالی این کشور
 2. مالیات پایین و هزینه های کسب و کار بسیار کم
 3. برتری نوآوری این کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته جهان
 4. کیفیت زندگی بالا و ایده آل
 5. بهره مندی مهاجران از قوانین و مقررات راحت برای شروع یک کسب و کار
 6. برخورداری این کشور از امنیت بالا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

به طور کلی اخذ ویزای کار کانادا تصمینی منوط به دریافت امتیازات کافی از لحاظ سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی و بسیاری امتیازات دیگر است. متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا نسبت به مهاجرت خود اقدام می کنند بر اساس توانایی ها و مهارت هایشان مورد ارزیابی واقع می شوند. همچنین به تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا با اخذ ویزای کار اجازه موقت برای زندگی در این کشور داده می شود و می توانند از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی آن همانند سایر شهروندان این کشور بهره مند شوند. امروزه در تازه ترین سیستم کاری کانادا با توجه به نامحدود بودن تعداد علاقه به چند دسته تقسیم بندی می شود که هر یک از آن ها شرایط خاص خود را می طلبد..

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

اقدامات لازم جهت دریافت و اخذ ویزای کار کانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا، منوط به داشتن شرایط زیر می باشد :

 • داشتن سن کمتر از ۴۰ سال
 • برخورداری از تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی (حداقل ۳ سال)
 • داشتن مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • برخورداری از مدرک زبان ( با حداقل نمره آیلتس ۶.۵)
 • کسب امتیاز ۶۷ در این سیستم
همچنین افراد مقیم کانادا نیز برای دریافت مجوز کار، ملزم به داشتن شرایط زیر هستند :
 • برخورداری از مجوز اقامت موقت در کانادا
 • داشتن ویزای تحصیلی (برخورداری از ویزای کاری و تحصیلی همسران نیز امکان پذیر است.)
 • داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی

ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت

در ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت، فرد متقاضی نیازمند به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی ( مقیم و یا شهروند کانادا) می باشد که این پیشنهاد عموما بصورت چند ساله و یا در مواقعی بصورت چند روزه صادر می شود.

همچنین درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت (اجازه کار) شامل دو مرحله زیر می شود:

 1. ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور
 2. اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرما

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

این نوع ویزای کانادا برای افرادی است که تمایل دارند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. بر اساس آن افراد در ابتدا وارد یک سیستم امتیاز بندی می شوند و پس از تائید صلاحیت، از آن ها برای کار در این کشور دعوت به عمل می آید. معمولاً امتیاز بندی ویزای کار کانادا بر اساس موارد زیر صورت می گیرد :

 • ملیت
 • سن
 • سطح زبان
 • جزئیات پیشنهاد شغلی
 • تحصیلات

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا تقریبا حدود ۱۵۰ روز پس از درخواست جهت اخذ ویزا، صادر می شود. البته این مدت زمان بسته به تعداد درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا دارد که ممکن است کمی طولانی تر شود و تا ۳ ماه دیگر نیز به تعویق بیافتد.

 استان مناسب جهت مهاجرت کاری کانادا

همانطور که پیشتر نیز گفته شد امروزه کشور کانادا توانسته در مقایسه با سایر کشورهای جهان به یکی از بهترین مقاصد دنیا جهت مهاجرت کاری و اقامت دائم کانادا تبدیل شود. به همین جهت سالیانه افراد بسیاری از خارج کشور به کانادا مهاجرت می کنند .اما این کشور بسته به نوع هدف و فعالیت هر فرد، از ایالت ها و استان های مختلف و متنوعی تشکیل شده که هر کدام قادر به ایجاد فرصت های مناسب برای متقاضیان می باشد. در حال حاضر نیز دو استان کبک و استان ساسکاچوان به جهت فراهم نمودن فرصت های شغلی توانسته اند به دو استان مناسب جهت مهاجرت کاری کانادا تبدیل شوند

تمدید ویزای کار کانادا

یکی از عمده ترین سوالاتی که ممکن است متقاضیان علاقه مند به مهاجرت کاری به کانادا با آن مواجه شوند این است که ایا امکان تمدید ویزای کاری کانادا وجود دارد؟در پاسخ به این عزیزان باید گفت که لازم است هر متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) تا پایان اعتبار ویزای خود، برای تمدید اقدام نماید. البته لازم است که قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما به اداره کار کانادا، درخواست جدیدی فرستاده شود. و در صورت از بین رفتن مدت اعتبار ویزا با وجود درخواست برای تمدید آن در طی ۱ ماه گذشته، فرد متقاضی می تواند همچنان در کانادا به کار خود (بصورت قانونی) مشغول باشد

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا برای متقاضیان دریافت این ویزا شامل هزینه درخواست از سفارت کانادا، هزینه انگشت نگاری و  هزینه open work permit holder می شود که این میزان مبلغ، بسته به نوع دریافت ویزای کاری کانادا در سال ۲۰۱۹ ( همانند ردیف شغلی، تخصصی بودن کار، گذراندن دوره های خاص برای کار، هزینه های مربوط به وکیل و …) متفاوت می باشد. توجه شود که همه این هزینه ها باید بصورت نقدی و در نمایندگی های معتبر موجود در کانادا پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

جهت اخذ ویزای کار کانادا لازم است تا متقاضیان مدارک زیر را ارائه دهند:

 • داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم و یا شهروند کانادایی، جهت دریافت ویزای کاری کانادا و مجوز کار
 • ارسال درخواست دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا
 • برخورداری از تجربه و سابقه کار تخصصی به همراه کارت بیمه خود
 • برخورداری از تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سو پیشینه

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری Investment

در ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری تمامی ملاقات کننده های تجاری و افراد تجاری با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. در این سیستم افراد تجاری تحت تمامی معاهداتی که در قبال کار خود در کانادا مورد تائید واقع شده و سپس نسبت به انجام آن اقدام می کنند. معمولاً متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • واجد شرایط با تمامی شغل های موجود در NAFTA
 • پیشنهاد کاری از سوی اداره مهاجرتی کانادا

سوالات رایج درباره مهاجرت کاری به کانادا

وضعیت و شرایط کاری در کانادا

شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از مهمترین مسائلی است که باید متقاضیان قبل از مهاجرت به آن توجه نمایند، چرا که بر این اساس افراد می توانند میزان شانس خود را برای پیدا کردن کار، افزایش دهند.

طبق بررسی های آماری انجام شده در کانادا، نشان داده می شود که نرخ بیکاری در کشور کانادا در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود ۶.۳% است که این میزان در مقابل جمعیت کانادا، بسیار مناسب است.

همچنین بر اساس این مطالعات آماری انتظار می رود که هرساله نرخ بیکاری کانادا با کاهش چشمگیری روبرو شود، به همین جهت کشور کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری افراد باشد

درآمد سالیانه متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار

متقاضیان دریافت ویزای کاری، ضمن کسر میزان مبلغ ماهیانه بعنوان مالیات، هزینه ای بالغ بر ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه، درآمد دارند.

نحوه پیدا کردن کار و کاریابی در کانادا

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا و سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی، از جمله امتیازات مثبت برای متقاضیانی که قصد کار در کانادا را دارند، محسوب می شود. به همین جهت متقاضیان تازه وارد به این کشور به جهت نداشتن این امتیازات، می توانند علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه کاری با شرکت های نیازمند به نیروی کار، از طریق موسسات و سایت های کاریابی نیز برای پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص خود اقدام نمایند.این موسسات با دریافت مقدار کمی هزینه از فرد متقاضی، رزومه کاری او را دریافت و پس از بررسی های انجام شده، متقاضی را بر اساس تخصص، به شرکت های مورد نظر، معرفی می نماید

موسسات کاریابی

سایت

موسسه کاریابی در استان کبک

https://www.jobboom.com

موسسه کاریابی در استان بریتیش کلمبیا

https://www.bcjobs.ca

موسسه کاریابی در استان آلبرتا

https://www.albertajobcentre.ca

موسسه کاریابی در استان منیتوبا

https://www.gov.mb.ca/govjobs

موسسه کاریابی در استان ساسکاچوان

http://www.saskjobs.com

موسسه کاریابی در استان آنتاریو

https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx

موسسه کاریابی دولت مرکزی کانادا

https://www.jobboom.com/http://www.working.com

موسسه کاریابی فدرال کانادا

https://www.workopolis.com/en

استان های مناسب جهت مهاجرت کاری به کانادا

دو استان کبک و ساسکاچوان از بین تمامی استان های واقع شده در کشور کانادا، شرایط مناسب تری برای جذب متقاضیان مهاجرت از طریق کار دارند.

رتبه بندی فرصت های شغلی در کانادا

فرصت های شغلی

رتبه بندی

حوزه رسانه

۲۳%

حوزه هتلداری

۱۷%

حوزه املاک

۱۵%

حوزه فناوری اطلاعات

۹%

حوزه امور مالی و بانکی

۹%

حوزه فروش

۸%

حوزه سلامت

۷%

حوزه حسابداری

۷%

حوزه آموزش

۶%