آژانس مسافرتی رستاک تراولآژانس مسافرتی رستاک تراول
فراموشی رمز عبور ؟

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یک روش مطمئن جهت اخذ اقامت دائم و تضمینی کانادا

ویزای استارتاپ از بهترین و جدیدترین روش هایی است که در حال حاضر بسیاری از کشور هایی همچون هلند، کانادا، شیلی، فرانسه و… جهت جذب مهاجران و حمایت از طرح ها و ایده های نو، آن را در نظر گرفته اند. در واقع سازمان مهاجرت کانادا همواره در تلاش است تا برای سهولت در مهاجرت و انتخاب کارآفرینان برای برخی از موسسات مالی و تجاری کانادایی، مجوزهایی را صادر نموده که به ویزای استارت آپ کانادا معروف هستند

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

همان طور که پیش تر گفته شد برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت تضمینی و دائم در کانادا می باشد. در واقع start up شامل یک کسب و کار و شرکت جوان و نو پایی است که در طی چند سال اخیر، سازمان مهاجرت کانادا، جهت تشویق به مهاجرت در این کشور، روش ویزای استارت آپ کانادا را مطرح کرد تا دارندگان ایده و طرح های نو و کار آفرینان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، بستر مهاجرت به کانادا را برای خود مهیا نمایند.

روش استارت آپ کانادا

نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو

ارایه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر (صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی، فرشتگان سرمایه گذاری و مرکز رشد استارتاپی)

تایید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر نام برده (تقریبا بعد از این مراحل و تایید شدن ایده صاحب طرح، پروسه ویزای استارتاپ کانادا شکل می گیرد.)

اقدام متقاضی جهت اخذ اقامت دائم در کانادا (اگر این مراحل توسط مشاورین کار آزموده و معتبر صورت گیرد، اقامت در مدت ۱۲ تا ۱۶ ماه اخذ می شود.)

همچنین توجه نمایید چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ توسط گروه مشاوران آتلانتیک را دارید، دیگر نیازی به وجود وکیل ویزای استارتاپ کانادا نیست؛ چرا که مشاوران آتلانتیک همه اطلاعات و مدارکی که جهت گرفتن اقامت و تکمیل پرونده به آن نیاز دارید را در اختیارتان می گذارند و مشاوره تخصصی و حرفه ای در مورد بیزینس پلن برای اخذ ویزای startup کانادا را به بهترین صورت برای شما فراهم می نمایند.

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

جهت اخذ اقامت استارتاپ کانادا لازم است، شرایط زیر را در نظر بگیرید :

یکی از شروط لازم، برخورداری از دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی (در همه زمینه های نوشتاری، گفتاری و شنیداری) و کسب نمره ای حداقل معادل CLB 5 می باشد .

در واقع برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا لازم است در یکی از سه آزمون زبان موسسات معتبر (همانند آزمون های IELTS     General  ، CELPIP-G و TEF) شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید. دقت نمایید که در صورت عدم کسب حداقل نمره، درخواست شما لغو می گردد.

از دیگر شرایط ویزای استارتاپ کانادا ، برخورداری از یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا را دارند، در نظر نمی گیرد.

در واقع اگر قصد دریافت ویزای start up کانادا را دارید بهتر است که حدودا سرمایه اولیه (برای ۶ ماه) جهت گذران زندگی خود را داشته باشید. (همچنین باید توجه شود که میزان این سرمایه بر اساس تعداد اعضای هر خانوار مشخص می شود و هر سال این میزان تغییر می کند.)

باید دقت شود که داشتن سرمایه اولیه به منظور سرمایه گذاری در این کشور، نیست؛ چرا که یک ایده خلاقانه و فعالیت مناسب، تضمین کننده مهاجرت با استارت آپ می باشد.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کانادا ، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان ها مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد

بهترین مشاغل فنی کانادا در سال ۲۰۲۰

از آنجایی که کارشناسان شروع به پیش بینی چشم اندازهای کار در بخش های مختلف را در سال جدید آغاز کرده اند، تقاضا برای استعداد های فنی در کانادا در سال ۲۰۲۰ نیز با بازخورد بالایی شروع شده است.

نبود نیروی کار کافی در بازار کار فناوری باعث شده است تا برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا و انتاریو جهت استخدام متقاضیان بیشتر، افزایش یابد.

به همین جهت برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در سال ۲۰۱۹، پایلوت فناوری خود را تا سال ۲۰۲۰ (ماه ژوئن) تمدید کرد و برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) نیز با برگزاری یک قرعه کشی، از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار با تجربه فنی دعوت کرد.

Patrick Poulin (رئیس بخش کارمندان Randstad کانادا، در این باره به CIC News گفته که با کمبود نیروی کار ماهر جهت استخدام برای پرکردن مشاغل مورد نیاز کانادا روبه رو هستیم.

همچنین وی افزود: “قطعا پذیرش مهاجران متقاضی یکی از مهمترین سرمایه های اصلی برای تکمیل این موقعیتها هستند.”

Randstad کانادا (شرکت مشاوره منابع انسانی) نیز پیش بینی های خود را در زمینه مهارت های متقاضیان در مشاغل فنی در کانادا و میزان حقوق آنها در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد.

بر این اساس میزان درآمد در کانادا در بخش فناوری، از رقابتی ترین مشاغل است. به گونه ای که تخمین زده شده که در سال ۲۰۲۰ متوسط حقوق سالانه ۸۱،۷۵۰ دلار کانادا باشد.

پیش بینی می شود که متوسط حقوق افراد کم درآمد در این زمینه، مبلغی حدود ۵۵۰۰۰ دلار کانادا و بالاترین درآمد نیز مبلغی حدود ۱۴۰،۰۰۰ دلار کانادا یا بیشتر باشد

همچنین این استعدادها و مشاغل فنی در مراکز اصلی شهر مانند تورنتو، مونترال، و ونکوور بسایر مورد توجه هستند

مشاغل فنی مورد تقاضا

اگر چه برنامه نویسی یکی از مشاغل پر طرفدار در اکثر نقاط جهان می باشد با این حال توسعه دهندگان ماهر با داشتن مهارت های برنامه نویسی در کانادا بسیار مورد توجه و تقاضای افراد زیادی است.در واقع کارفرمایان به دنبال توسعه دهندگان ماهر آشنا با زبان های برنامه نویسی همچون جاوا، پایتون و NET هستند.

مدیریت آی تی از جمله مشاغلی است که در چند سال گذشته در کشور کانادا متقاضیان بسیاری داشته است. معمولا کارفرمایان به دنبال متقاضیانی هستند که از مهارت های مدیریت پروژه همچون PMP ، PMI و یا مهارت Agile برخوردارند.

تحلیلگر تضمین کیفیت از دیگری شاغلی است که پیش بینی می شود تا امسال مورد تقاضای افراد بسیاری باشد. تحلیلگران تحلیل گران تضمین کیفیت اطمینان دهند که نرم افزار مورد پسند کاربران بدون اشکال است.

تحلیلگران داده وظیفه بررسی اطلاعاتی که شرکت ها برای اداره کارمندان خود جمع می کنند را بررسی می نمایند. البته انتظار می رود متقاضیان این مشاغل افزایش یابد چراکه اکثر مشاغل به طور فزاینده ای به داده ها متکی هستند.

امسال نیز مشاغلی که وظیفه تجزیه و تحلیل در زمینه فناوری و نرم افزار را دارند با متقاضیان زیادی روبه رو هستند. این مشاغل با فرم دادن و بهینه سازی سیستم های تجاری و نرم افزارها سعی دارند نقش موثری در افزایش کارایی آنها داشته باشند.

تقاضای افراد در سطح کارشناسی ارشد برای مهارت های برنامه نویسی و توسعه دهندگان بسیار زیاد است. Randstad معتقد است که در حال حاضر کارفرمایان به جای استخدام و کار کردن با مهندسان نرم افزار جوان و کم تجربه، به دنبال متقاضیانی است که از تجربه کاری برخوردارند.

سرپرستان شبکه همواره در تلاش اند تا اطمینان حاصل کنند که تمامی کارها برای کارمندان و مشتریان به راحتی اجرا می شود. در واقع آنها وظیفه نظارت بر شبکه IT، تنظیم، مدیریت سرورها و تجهیزات شبکه را دارند.

پیش بینی می شود که امسال کارمندان با مهارت و دانش در زمینه پشتیبانی از مشتری، تقاضای زیادی داشته باشند. از آنجایی که امروزه فناوری در زندگی روزمره رواج زیادی پیدا کرده، نیاز به متخصصانی که قادر به کمک و پشتیبانی از مشاغل و مشتریان در زمینه مشکلات فنی، سخت افزاری و یا نرم افزاری هستند، افزایش یافته است

اقامت استارت آپ کانادا

البته باید توجه شود که صاحب طرح در آن مدت زمان شش ماهه تا زمان گرفتن اقامت در کانادا، لازم است بر روی ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد در غیر این صورت اقامت دائم، داده نخواهد شد.همچنین سازمان مهاجرت بیان می دارد که در صورت مواجه شدن  طرح و ایده با شکست، ریسک شکل نگرفتن استارت آپ را می پذیرد و به هیچ عنوان اقامت اخذ شده برای شما و خانوادتان را باطل نمی نماید

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا :

این برنامه به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می‌خواهند استارت اپ و کسب و کاری جدیدی قابل گسترش در سطح جهانی را دارد در این کشور راه اندازی کنند. شروع بیزینس در کشوری که در آن هیچ سابقه و تجربه‌ای ندارید ناممکن به نظر می‌رسد اما بهتر است بدانید کشور کانادا تمام ریسک‌ها و سختی‌های کار کارآفرینان را در نظر می‌گیرند و اگر در آن استارت آپ موفق نشوند اقامت شما را باطل نمی‌کنند و شما می‌توانید با خیال راحت در زمینه دیگری مشغول به کار شوید.

  1. راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا که مالک حداقل ۱۰درصد از سهام آن باشید .همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند و همچنین حداکثر پنج نفر می‌توانند برای راه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.
  2. دریافت نامه حمایت از یکی از سازمان‌های مورد قبول برنامه ویزای استارتاپ کانادا
  3. داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه) معادل IELTS 5
  4. داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (۱۲,۶۶۹ دلارکانادا برای یک نفر – ۱۹,۳۹۰دلار کانادا برای۳نفر)

به بیان دیگر دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل دو قسمت می‌باشد :

  1. دریافت نامه حمایت از طرف موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ
  2. درخواست اخذ اقامت به منظور راه اندازی یک استارت آپ در کانادا