آژانس مسافرتی رستاک تراولآژانس مسافرتی رستاک تراول
فراموشی رمز عبور ؟

خرید ملک در اروپا

با خرید ملک در اروپا هم سرمایه گذاری کنید و هم اقامت و پاسپورت اروپا را بدست آورید

خرید ملک در اروپا در کشور هایی از جمله پرتغال، یونان و … باعث می شود هم سود کنید و هم اقامت اروپا را اخذ نمایید. اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک یکی از گزینه های بسیار محبوب می باشد چرا که بالاترین آمار قبولی را داشته و تنها در چند ماه به نتیجه می رسد.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

امروزه سرمایه گذاران متمول سرمایه خود را فقط صرف خرید ویلا، جت، قایق و تعطیلات لوکس نمی کنند. خیلی از این افراد در جستجوی زندگی بهتر و آزادی سفر بیشتر هستند. از این رو، آن ها به دنبال شرکت در برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک هستند.

افرادی که اقامت اروپا را از این روش بدست می آورند، حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن خواهند داشت. با این حال، حق زندگی، کار و تحصیل را فقط در کشور میزبان خواهند داشت.

علاوه بر این، ملک خریداری شده در کشور های اروپایی را می شود اجاره داد و از این طریق ماهانه درآمد ثابت داشت. همچنین، در صورتی که افراد نخواهند ملک را اجاره بدهند، می توانند به عنوان خانه دوم خود و همچنین برای تعطیلات از آن ملک استفاده کنند.

از مزایای این نوع اقامت عدم شرط حضور است. در نتیجه افرادی که می خواهند در کشور خودشان زندگی کنند و شرایط ترک دائمی کشور را ندارند، می توانند از طریق خرید ملک اقامت یک کشور اروپایی  را برای بهره مندی از فرصت های بی نظیر آن و همچنین برای روز مبادا بدست آورند.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

خوشبختانه چندین کشور اروپایی دارای برنامه های سرمایه گذاری در خرید ملک هستند. خرید ملک در کشور های پرتغال، یونان و اسپانیا منجر به اخذ اقامت این کشورها می شود. در تمامی این برنامه ها متقاضی باید به میزان تعیین شده توسط کشور میزبان، ملک خریداری کند که این مقدار در هر ۳ کشور متفاوت است. در صورتی که ملک خریداری شود، پرونده متقاضی به اداره مهاجرت فرستاده می شود و در صورت اخذ نامه قبولی، کارت اقامت متقاضی صادر می شود.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال

برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال یکی از مطلوب ترین گزینه ها برای سرمایه گذاران است. در این برنامه متقاضی می تواند با خریداری ملک بالای ۳۰ سال در مناطق کم جمعیت به ارزش حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو، اقامت این کشور را بدست آورد. در صورتی که فرد نخواهد در مناطق کم جمعیت ملک خریداری کند، می تواند ملک با ارزش ۳۰ سال را در منطقه دلخواه به ارزش حداقل ۳۵۰,۰۰۰ یورو خریداری کند. همچنین اگر متقاضی بخواهد ملک نوساز را در منطقه دلخواه خود خریداری کند، باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در املاک پرتغال سرمایه گذاری کند. با اخذ اقامت این کشور، متقاضی حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را بدست می آورد.

پرتغال دارای یکی از پر طرفدار ترین برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک بوده است و توجه سرمایه گذاران را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است. متقاضیانی که در سال های اخیر در پرتغال ملک خریداری نموده اند، شاهد رشد چشمگیر قیمت ملک خود بوده اند و نه تنها اقامت کشور زیبای اروپایی پرتغال را بدست آورده و از مزایای عالی آن برخوردار شده اند، بلکه با انجام این سرمایه گذاری درست، سود مالی کرده اند.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان

برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان یکی از برنامه های سرمایه گذاری است که افراد از طریق آن می توانند با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰,۰۰۰ یورو در مدت حدودا ۶ ماه  می توانند کارت اقامت این کشور را دریافت کنند. با اخذ کارت اقامت این کشور، متقاضی حق زندگی و تحصیل در این کشور را بدست می آورد. با این حال، به دلیل شرایط بد اقتصادی، متقاضی حق کار در این کشور را ندارد، مگر اینکه خود کسب و کاری راه بیاندازد.

یونان عضو شنگن است و اقامت این کشور حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را ارائه می دهد. این برنامه نیز محبوبیت بسیاری داشته است و به دلیل قیمت ارزانتر ملک سرمایه گذاران بسیاری جذب کرده است. با این وجود در سال های اخیر قیمت ملک در یونان چندان افزایشی نبوده است و در اکثر مناطق یونان قیمت ملک افزایش نداشته اما اخیرا کاهش هم پیدا نکرده است و پیش بینی می شود در آینده شاهد رشد قیمت ملک در یونان باشیم.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اسپانیا

برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اسپانیا گزینه ای دیگر برای سرمایه گذارانی است که به دنبال اخذ اقامت از کشور های اروپایی هستند. در این برنامه متقاضی باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در املاک اسپانیا هزینه کند. افرادی که اقامت این کشور زیبا را دارند، مانند سایر برنامه ها تنها حق زندگی در این کشور را دارند اما از حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن برخوردار می شوند

اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طریق خرید ملک در قبرس

کشور قبرس واقع در اتحادیه اروپا یک برنامه استثنایی اما گران قیمت دارد، به این ترتیب که سرمایه داران می توانند با خرید ملک به ارزش حداقل ۲,۰۰۰,۰۰۰ یورو تنها طی چند ماه اقامت و تابعیت این کشور اتحادیه اروپا را کسب نمایند. در حال حاضر این برنامه از معدود برنامه های موجود در دنیا است که متقاضی می تواند بدون نیاز به حضور فیزیکی طولانی مدت، بدون نیاز به امتحان زبان و تنها با سرمایه گذاری در خرید ملک، اقامت و تابعیت (پاسپورت) یک کشور اتحادیه اروپا را کسب نماید. از مزایای بی نظیر داشتن تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا می توان به امکان زندگی در کل اتحادیه اروپا و آزادی سفر بسیار زیاد در دنیا اشاره کرد.

اخذ اقامت و تابعیت قبرس اتحادیه اروپا از طریق خرید ملک، هزینه های جانبی از جمله پرداخت بلاعوض ۱۵۰,۰۰۰ یورو و مالیات ملک هم دارد.

اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طریق سرمایه گذاری در مونته نگرو 

کشور مونته نگرو یک کشور زیبای اروپایی است که با وجود واقع بودن در قاره اروپا هنوز به اتحادیه اروپا نپیوسته است اما قدم های بسیاری در این زمینه برداشته و پیش بینی می شود که در سال های آینده یک کشور عضو اتحادیه اروپا شود. مونته نگرو اخیرا یک برنامه اخذ اقامت و تابعیت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری را به تصویب رسانده که متقاضیان می توانند از سراسر دنیا در آن شرکت کنند. در این برنامه متقاضیان علاوه بر خرید ملک ( به صورت سهام در پروژه های مورد تایید دولت) باید مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ یورو هم کمک بلاعوض به دولت مونته نگرو انجام دهند. از مزایای داشتن اقامت و تابعیت مونته نگرو امکان زندگی و کار در مونته نگرو و سفر بدون ویزا به بسیاری کشورهای دنیا از جمله کل کشورهای حوزه شنگن است.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک ارزان

اگر به دنبال مکانی برای زندگی، سرمایه گذاری، یا راهی برای بهبود استراتژی مالیاتی خود هستید، اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک ارزان گزینه خوبی برای شما است. ارزانترین گزینه های خرید ملک و اخذ اقامت اروپا گزینه های خرید ملک قدیمی در پرتغال و خرید ملک در یونان هستند.

چه به دنبال کاهش مالیات باشید و چه به دنبال خوش گذرانی و سفر، اخذ مجوز اقامت با خرید ملک ارزان یکی از گزینه های شما خواهد بود.

در حقیقت، سرمایه گذاری در خرید ملک یکی از آسان ترین روش های اخذ اقامت از کشور های اروپایی است. در این روش، نیازی به پیدا کردن شغل، ثبت نام در مدرسه یا صبر کردن به مدت طولانی ندارید. در این روش تنها پس از چند ماه به سادگی و فقط از طریق خرید ملک می توانید به اقامت کشور مد نظرتان برسید.

سرمایه گذاری در املاک یکی از روش های بهبود شرایط مالیاتی نیز هست. علاوه بر این، مقیم مالیاتی یک کشور با شرایط مالیاتی آسان خیلی بهتر از پرداخت مالیات های گزاف به کشور هایی با شرایط مالیاتی سخت تر است.

سرمایه گذاری شما همچنین به اقتصاد کشور مقصد کمک می کند. در حقیقت بیشتر کشور هایی که دارای برنامه سرمایه گذاری هستند، به دنبال توسعه و پیشرفت شرایط اقتصادی خود هستند و به همین سبب این برنامه ها را معرفی می کنند.

مراحل اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

به منظور اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک باید اقدامات قانونی انجام شود که به طور خلاصه در اینجا شرح داده می شود. بلافاصله بعد از عقد قرارداد ، باید مقدمات خرید ملک برای متقاضی فراهم شود. اولین قدم باز کردن حساب بانکی برای متقاضی است تا بتواند طی یک مسیر امن و قانونی وجه لازم برای خرید ملک در اروپا را به حساب بانکی شخصی خود در کشور مقصد واریز نماید.

بعد از این مرحله متقاضی برای سفر به کشور مورد نظر و بازدید از املاک آماده می شود. کارشناسان ملک ما در هر کدام از کشورهای اروپایی کمک های شایانی برای انتخاب ملک مناسب به متقاضیان می نمایند.

بعد از انتخاب ملک و به توافق رسیدن بر سر قیمت ملک با صاحب ملک، وکیل ملک متقاضی که در تیم ما حضور دارد وارد عمل خواهد شد و تمامی مدارک لازم را برای بررسی های دقیق از صاحب ملک در خواست می نماید و همه موارد قانونی را بررسی می کند. چنانچه ملک مشکل قانونی نداشته باشد، انتقال ملک و سند زدن ملک به نام متقاضی کاملا زیر نظر وکیل انجام می پذیرد.

بعد از خرید ملک و دریافت سند قطعی به نام متقاضی، مدارک لازم برای اداره مهاجرت کشور مقصد به متقاضی اعلام شده و پرونده مهاجرتی در دفتر آماده می شود و برای مقامات مربوطه ارسال می شود.

زمان انجام انگشت نگاری برای متقاضی و خانواده او هماهنگ می شود و همه اعضای خانواده برای انجام انگشت نگاری در اداره مهاجرت حاضر می شوند.

کارت های اقامت صادر شده و به متقاضی تقدیم می شوند.

برنامه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در چه کشورهایی وجود ندارد؟

با وجود اینکه افراد معمولا می توانند در هر کشور اروپایی ملک خریداری نمایند، اما خرید ملک از هر کشوری منجر به اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک نخواهد شد. در اکثر کشورها خرید ملک تنها می تواند نوعی سرمایه گذاری برای شما محسوب شود و کشورهای معدودی وجود دارند که خرید ملک در آن ها به قیمت تعیین شده از طرف دولت منجر به اخذ اقامت اروپا تحت برنامه های قانونی و به تصویب رسیده خواهد شد.