آژانس مسافرتی رستاک تراولآژانس مسافرتی رستاک تراول
فراموشی رمز عبور ؟

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و بررسی شرایط آن

ثبت شرکت در کانادا، شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت در این کشور را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. برخی از افرادی تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری دارند و در این مسیر با چالش های فراوانی مواجه می شوند. با توجه به اینکه ثبت شرکت یک امر حقوقی است اگر با حقوق کانادا آشنایی نداشته باشید مسلما سوالات زیادی برای شما مطرح خواهد شد؛ سوالاتی از این قبیل که ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شرکت ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چگونه اند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟ ثبت شرکت در کشور کانادا و اخذ اقامت از طریق آن یکی از راه هایی است که این روزها تاجران آن را مورد توجه خود قرار داده اند چون علاوه بر اخذ اقامت کانادا از این راه، به علت وجود اقتصاد پیشرفته کانادا، سود بسیاری نیز به دست می آورند. در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات شما عزیزان درباره ثبت شرکت در کانادا و شرایط و نکات مهم آن پاسخ دهیم.

ثبت شرکت در کانادا و اخذ اقامت از طریق آن

اخذ اقامت کانادا به روش های مختلفی مثل اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، از طریق کار، تولد، ازدواج و راه های دیگر ممکن است. اما متداول ترین روش اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. کانادا از ۱۱ ایالت تشکیل شده و هرکدام از این ایالت ها، قوانین مخصوص به خود را دارند. اگر شما قصد دارید از طریق ثبت شرکت، اقامت کانادا را کسب کنید؛ باید طبق الزامات هر ایالت عمل کنید اما در کل ارائه بیزینس پلن یعنی طرح تجاری برای دولت این کشور بسیار مهم است. این طرح باید بتواند دولت کانادا را قانع کند که طرح پیشنهادی شما به نفع اقتصاد این کشور می باشد. سپس طبق طرح شما مبلغی برای سرمایه گذاری در این طرح به شما اختصاص می دهند که کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا با ۱۰۰ هزار دلار کانادا است.

ثبت شرکت در کانادا و شرایط عمومی

کانادا کشوری پهناور است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و ۱۰ استان دارد. آب و هوای بخشی از آن به علت نزدیکی به قطب شمال سرد و قطبی است و خالی از سکنه است. تورنتو، مونترال و ونکوور از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور هستند. نیاگارا که بزرگ ترین آبشار جهان است در مرز آمریکا با کانادا قرار گرفته است. پایتخت سیاسی کانادا، اتاواست که از لحاظ اقتصادی و سیاسی مهم ترین استان کانادا محسوب می شود. زبان های رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند. از لحاظ فن آوری و صنعت، کانادا کشوری پیشرفته بوده و سیستم اقتصادی آن به داد و ستد و ارتباط با ایالات متحده آمریکا بستگی دارد. کانادا کشوری است مهاجرپذیر و با برنامه های مهاجرتی جذاب، هرساله مهاجران بسیاری را از طریق مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری از سرتاسر دنیا جذب می کند. مساحت کشور کانادا نسبت به جمعیت آن زیاد است و همین موضوع باعث شده تا کانادا به نیروی کار متخصص در این کشور نیاز داشته باشد. در این مقاله برای شما عزیزان مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا را توضیح خواهیم داد.

خطر مصادره اموال در کانادا

این خطر به معنی هرگونه اقدام تبعیض آمیز از سمت دولت میزبان است که سرمایه گذار را بدون جبران کافی از سرمایه گذاری اش محروم می کند. همچنین می توان به عواملی چون تحریم، تغییر قانون و نبود عدالت نیز در این باره اشاره کرد.

دقت داشته باشید که به طور کلی کشورها را از نظر خطر مصادره اموال به هفت دسته تقسیم می کنند که بازه ۱ به معنی کم خطر بودن و بازه ۷ به معنای پرخطر بودن مصادره اموال است. در نمودار زیر خطر مصادره اموال در کانادا بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ بررسی می شود

نرخ کنترل فساد در کانادا

به طور کلی منظور از فساد، به معنی استفاده از قدرت برای منفعت شخصی است. طبق داده های ارائه شده توسط بانک جهانی در این زمینه، در سال های ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۷ میانگین نرخ کنترل فساد در کانادا، ۱.۹۷ ثبت شده در صورتی که نرخ کنترل فساد به میزان ۲.۵- به معنی ضعیف ترین و به میزان ۲.۵ به معنی قوی می باشد. به نمودار زیر درباره نرخ کنترل فساد توجه کنید.

ثبت شرکت در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

برای انجام هرگونه اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید از شرایط سیاسی و اقتصادی، امنیت سرمایه گذاری در کانادا و خطر مصادره اموال و همچنین مسائلی چون نرخ کنترل فساد در کانادا اطلاع داشته باشیم که به هرکدام از این موضوعات در این مقاله می پردازیم.

ثبت شرکت در کانادا و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

برای هرگونه سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید وضعیت اقتصادی کانادا مثل نرخ مالیات، میزان تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی را مورد ملاحظه قرار دهیم که در ادامه به بررسی دقیق آنها می پردازیم.

نرخ مالیات در کانادا

نرخ مالیات منتشر شده از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۹ نشان می دهد متوسط نرخ مالیات برای کانادا ۳۰ درصد بوده است که حداقل آن در سال ۲۰۰۶ به میزان ۲۹ درصد و حداکثر آن در سال ۲۰۱۶ به میزان ۳۳ درصد بوده است. این نمودار را در ادامه مشاهده می کنید.

تولید ناخالص داخلی در کانادا

تولید ناخالص داخلی درصدی است که طبق تغییر در تولید کشورها برآورد می شود. این شاخص نشان دهنده افزایش یا کاهش تولید و بازه مربوط به آن است. به طور کلی نرخ رشد اقتصادی به صورت میانگین در کشورهایی با اقتصاد در حال رشد، عددی بین ۲ الی ۳ درصد در سال است و کسب میانگین ۵ درصد برای یک کشور، رشدی قابل توجه می باشد. همچنین رشد حدود ۷ تا ۸ درصد رشدی فوق العاده محسوب می گردد.

در نمودار شما شاهد نرخ تولید ناخالص داخلی در کانادا هستید که در سال ۱۹۸۲ کمترین حد نرخ به میزان ۳.۱۹- و در سال ۱۹۶۲ حداکثر این نرخ به میزان ۷.۴۳ ثبت شده است و میانگین آنها ۳.۱۵ درصد می باشد.

ثبت شرکت در کانادا و انواع شرکت

به طورکلی ۴ نوع شرکت برای ثبت در کانادا وجود دارد که فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که برای انجام بیزینس پلن نیاز دارد یکی از آنها را انتخاب کند.

شرکت مسئولیت محدود

این نوع شرکت گران ترین نوع شرکت است و در آن شرکا و مالکان شرکت مسئول پرداخت بدهی ها نیستند. همچنین جذب سرمایه برای این شرکت آسان است.

شرکت تعاونی

مسئولیت اعضا محدود است و شرکت متعلق به همه اعضا آن است اما به همین دلیل خطر اختلاف در میان شرکا نیز وجود دارد.

شرکت مالکیت شخصی

این نوع شرکت ساده ترین نوع شرکت می باشد و گزارش مالیاتی آن به شدت ساده است. اما مسئولیت مالک شرکت نامحدود است و بانک های کانادا نیز تمایلی برای پرداخت وام به این نوع شرکت ها ندارند.

شرکت مشارکتی

خطرات بین همه اعضا مشترک است و گزارش مالیاتی ساده می باشد، اما ممکن است بین مالکان شرکت اختلاف پیش بیاید. همچنین هرکدام از شرکا مسئول بدهی دیگر شرکا نیز می باشد.

ثبت شرکت در کانادا و هزینه های موردنیاز

هزینه های ثبت شرکت در کانادا، بسته به نوع شرکت، محل احداث و نوع تجارت کاملا متفاوت است و نمی توان یک مقدار هزینه را مشخص کرد اما به طور کلی هزینه های ثبت شرکت در کانادا زیاد و گزاف نیست.سرمایه اولیه نیز در استان های مختلف متفاوت است. هر استان برنامه های سرمایه گذاری مختلفی نیز دارد که هر یک میزان سرمایه اولیه متفاوتی دارند.

کانادا به خاطر پهناور بودن، داشتن برنامه های مختلف مهاجرتی، نرخ پایین مالیات، بالا بودن سطح آموزشی، فرهنگی و بهداشت گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران است. همچنین به علت امنیت بالای سرمایه گذاری در کانادا، خیال سرمایه گذاران نیز آسوده است. به همین علت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا می تواند گزینه ای مناسب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد. از دیگر نکات مثبت برای ثبت شرکت در کانادا می توان به قوانین ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد.

  • نرخ مالیات شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات فردی است و بابت ثبت شرکت مالیات کمتری خواهید پرداخت.
  • جمع آوری سرمایه برای شرکت ها به طور کلی آسان تر از جمع آوری سرمایه در دیگر زمینه ها است. مثلا شرکت می تواند با انشار اوراق قرضه یا گواهی اشتراکی اقدام به جذب سرمایه گذار و سرمایه آنها کند اما در انواع دیگر کسب و کار هر کس فقط باید به توانایی مالی خود متکی باشد پس به طور کلی ثبت شرکت گزینه بهتری نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها و کسب و کارها است.
  • شرکت حتی بعد از فوت مالکان همچنان به کار خود ادامه می دهد و به ورثه می رسد و برای آنان نیز موجب سود می شود. البته این قضیه در رابطه با شرکت های نوع مشارکتی یا شرکت های مالکیت شخصی صدق نمی کند چون در این نوع شرکت ها خود فرد مسئول و همه کاره شرکت است و با فوت او، امکان پایان یافتن کار شرکت وجود دارد اما در شرکت های تعاونی و مسئولیت محدود این چنین نمی باشد.

ثبت شرکت در کانادا و طرح تجاری (بیزینس پلن)

همانگونه که در قسمت های قبلی این مقاله گفتیم برای دریافت اجازه ثبت شرکت در کانادا، شما باید یک بیزینس پلن یعنی یک طرح تجاری ارائه نمایید که بتواند دولت کانادا را قانع کند که شما برای توسعه اقتصاد کانادا برنامه دارید و می توانید در رشد اقتصادی این کشور مفید باشید.

در این طرح تجاری شما باید هدف های خود و استراتژی های رسیدن به آنها، بودجه پیش بینی شده موردنظرتان، بازار مرتبط و سودی را که واقع بینانه پیش بینی کرده اید به صورت مکتوب ارائه دهید.

در بسیاری از برنامه های سرمایه گذاری در صورتی که طرح تجاری شما پذیرفته شود، به شما اقامت موقت ۱ ساله یا ۲ ساله اعطا می کند. پس از پایان دوره اقامت موقت، شرایط بیزنس شما بررسی می شود و در صورتی که اهداف طرح تجاری خود را محقق ساخته باشید به شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

ثبت شرکت در کانادا و مراحل ثبت آن

به طور کلی ثبت شرکت در کانادا، مراحل پیچیده و سختی ندارد. در این قسمت از مقاله با مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا، آشنا خواهیم شد.

  • ابتدا باید اسمی مناسب برای شرکت انتخاب کنیم. این اسم باید مرتبط با نوع کسب و کار شرکت باشد و نباید شبیه شرکت های شناخته شده و بزرگ باشد بلکه وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت ها واجب است. در کانادا این موضوع با سخت گیری زیادی انجام می شود و نباید بیشتر از ۹۰ روز طول بکشد. شما می توانید برای راحت تر شدن کارتان، از سیستم آنلاین ثبت شرکت در کانادا استفاده کنید.
  • کامل کردن اساسنامه شرکت مرحله دوم ثبت شرکت می باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تاسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام در شرکت، مقررات شرکت و همچنین تعداد شرکت های وابسته و اعضای هیئت مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود. اساسنامه باید معمولا به زبان فرانسه و همینطور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن ها باید دقیق ثبت گردند.
  • مدیرعامل این شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد، از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوء پیشینه گرفته باشد، در وضعیت ورشکستگی نباشد و همچنین یک شخص حقوقی نمی تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتما باید توسط شخص حقیقی کسب شود.
  • در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.